Κυριακή 12 Αυγούστου 2018

Ο Τσιτσιπάς κέρδισε για 4η φορά στο ίδιο τουρνουά αθλητή του Top 10 και προκρίθηκε στον τελικό

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κέρδισε για 4η φορά στο ίδιο τουρνουά αθλητή του Top 10 της παγκόσμιας κατάταξης και προκρίθηκε στον τελικό του Rogers Cup στο Τορόντο του Καναδά - Ο Στέφανος έχασε το πρώτο σετ, ισοφάρισε και παρόλο που ο αντίπαλος του είχε ματς πόιντ άντεξε και πήρε μια ακόμη απίστευτη νίκη!

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς, λίγες ώρες πριν γίνει 20 χρονών, απέδειξε ότι όλος ο ντόρος που έχει ξεσπάσει γύρω από το όνομα του  δεν έχει προκληθεί άδικα και με μία ακόμη μυθική εμφάνιση επικράτησε με 2-1 σετ (6-7, 6-4, 7-6) του Νοτιοαφρικανού Κέβιν Άντερσον, νούμερο 6 στην παγκόσμια κατάταξη, και προκρίθηκε για πρώτη φορά
σε τελικό τουρνουά ATP Masters 1000 (Κυριακή 12/8, 23:00)!